Максимальна енергоефективність для систем водопостачання та водовідведення

Привод VLT® AQUA розроблений для забезпечення найвищого рівня продуктивності систем каналізації та водопостачання. Завдяки широкому спектру потужних стандартних функцій, які можуть бути розширені за допомогою опцій підвищення продуктивності, привод однаково підходить як для нових, так і для модифікованих проектів.

Частотні перетворювачі Danfoss VLT AQUA Drive FC 202 призначені для застосувань, пов’язаних з водопостачанням та водовідведенням. Неперевершений досвід у прогресивних технологіях водопостачання та водовідведення Danfoss Drives допоміг створити привід VLT AQUA Drive FC 202 – найкращу пару до двигуна у сучасних системах водопостачання, стічних водах та іригаційних системах. Володіючи широким рядом стандартних та опціональних можливостей AQUA Drive FC 202 дозволяє знизити загальні витрати при експлуатації систем водопостачання та водовідводу.

Особливості та переваги

Частотні перетворювачі Danfoss VLT® AQUA Drive FC 202 це:

Корпуси IP54 чи IP66 розроблені для роботи у важкому середовищі з вмістом газу, бруду та пилу. Електронна частина цілком ізольована від охолоджуючого повітря з метою підвищення строку експлуатації. Усі клеми та з’єднання ЕМС знаходяться всередині корпусу приводу під міцною передньою панеллю для максимального захисту. При замовленні корпусу IP66 радіатор постачається з антикорозійним покриттям.
З автоматичним налаштуванням ПІ-регуляторів привід перевіряє реакцію системи на корекцію, внесену їм самим та змінює власні параметри, так що точна та стабільна робота досягається доволі швидко. ПІ-коефіцієнти посилення постійно змінюються для досягнення компенсації характеристики навантаження. Це дозволяє індивідуально налаштувати ПІ-регулятор в любому з 4х наборів параметрів.
Можливо в режимі роботи з ОЗ по тиску. Попереджає гідроудари, розриви водопроводів або зриви головок пульверизаторів. Новий режим заповнення трубопроводу підходить як для горизонтальних, так і для вертикальних систем. Режим корисний в усіх застосуваннях, де потрібно попереднє заповнення трубопроводів, таких як іригаційні системи, системи водопостачання та ін.
Ця функція приводу дозволяє виявити витік води чи розрив трубопроводу. Кінець характеристики вмикає аварійний сигнал, вимикає насос чи виконує іншу запрограмовану функцію в той час, коли насос працює на максимальній швидкості без створення необхідного тиску – ситуація, яка може виникнути в результаті обриву трубопроводу або витоку.
Попереджує гідроудар при зупинці насосу та закритті зворотнього клапану. Ця функція дозволяє уповільнити насос на швидкості близький до закриття клапана, що подовжує тривалість роботи зворотнього клапану.
Привід AQUA Drive FC 202 постійно оцінює умови роботи насосу на підставі внутрішньої зміни частоти та потужності. У випадку занадто малого споживання потужності – що має місце при малому потоці або його повній відсутності – привід зупиняється.
Зменшує знос насосів при абсолютному мінімумі споживання потужності. При малому потоці насос підкачує систему та зупиняється. В продовж “сплячого режиму” частотні перетворювачі Danfoss VLT AQUA Drive FC 202 контролюють тиск та насос ввімкнеться, коли воно досягне мінімально допустимого рівня.
Функція компенсації витрат у AQUA Drive використовує той факт, що спротив потоку зменшується зі зниженням витрат. Уставка тиску відповідно знижується, чим досягається додаткове енергозбереження.
Початковий розгін забезпечує швидке прискорення насосів до мінімальної швидкості, де здійснюється перехід до нормального розгону. Це попереджує пошкодження осьових підшипників насосу.
Це вбудована логічна функція дозволяє здійснити чергування двох насосів у режимі робочій-резервний. Рух резервного насосу запобігає заїданню валу. Внутрішній таймер VLT AQUA Drive FC 202 забезпечує рівномірне напрацювання обох агрегатів.
Читати далі